Priz Kenarları Nasıl Boyanır?

Priz kenarları nasıl boyanır? Priz kenarlarının nasıl boyanması gerekir? Daha önceki yazılarımızda evin bazı bölümlerinin nasıl boyanması gerektiği ile ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca priz kenarlarının nasıl boyanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Priz Kenarları Nasıl Boyanır?

Boyama yaparken en çok ihmal edilen noktalardan biri priz kenarlarıdır. Ruloyla üstün körü yapılan priz kenarları, boyama bittikten sonra arkasından kötü bir iz bırakır. Bu nedenle priz kenarlarının ince bir işçilikle boyanması gerekmektedir. Madde madde priz kenarlarının nasıl boyanması gerektiğinden söz edelim.

1: Bant Kullanın

Priz kenarlarını, kağıt bantla kapatın. Prizin duvarla birleştiği yere denk gelecek şekilde prizin etrafını batla kapatın. Bandı anahtarların üzerine doğru kapatmayın. Bant kapakları açık kalabilir.

2: Fırça Kullanın

Ne kadar ince bir fırça varsa elinizde o kadar iyi Kıl fırçalar yordamıyla prizin kenarlarını dolaşın. Zaten öncesinde bant çektiğiniz için detaylı bir işlem yapmış ve prizi kirletmemiş olacaksınız.

3: Kenarları Küçük Ruloyla Yapın

Elinizde küçük rulo varsa (prizin diplerini fırçayla yaptığınızdan dolayı) prizin kenarlarını küçük ruloyla yapın. Ancak duvara fazla yanaşmayın.

4: Büyük Rulo Kullanın

Küçük ruloyla prizin 4-5 cm aşağı-yukarı-sağ-solunu yaptıktan sonra duvarda iz kalmaması adına büyük ruloyu kullanın.

Unutmayın ki fırça ve küçük rulolar duvara gerekmedikçe sürülmez. Çünkü hem fırça hem küçük rulo, uygulandıkları yerde boya izi bırakırlar. Bu nedenle büyük ruloyla bu boya izlerini kapatabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.