Kalorifer Arkası Nasıl Boyanır?

Kalorifer arkası nasıl boyanır? Kalorifer arkasını nasıl boyamak gerekir? Daha önceki yazılarımızda boyayla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca kaloriferin nasıl boyanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Kalorifer Arkası Nasıl Boyanır?

1: İlk olarak kaloriferin yanlarını, ayar düğmesini ve üstünü kağıt bantla kapatın. Eğer üzerine boya damlarsa çıkartması uzun sürebilir ya da gözünüzden kaçabilir. Boya için alacağınız 5-6 banttan birini evdeki bütün kaloriferlerin ilgili bölümlerini kapatmakla kullanın.

2: İkinci olarak, bir adet küçük ruloya ihtiyacınız var. Küçük rulonun resmi aşağıdaki gibidir. Bu küçük ruloyu boya kovasına yarım batırıp fazla boyayı süzdükten sonra kaloriferin arkasından aşağı yukarı yönlü çekin. Ancak kesinlikle sağ-sol şeklinde yapmayın.

Küçük rulo.

3: Üçüncü olarak aşağı-yukarı hareketle kaloriferin arkasını boyadıktan sonra küpeşte altlarını fırça ile yapın. Fırçayı sağdan sola-soldan sağa hareket ettirerek şerit şeklinde boyayın.

4: Son olarak kalorifer yanlarını büyük ruloyla yapın. Küçük ruloyla boyadığınız yerlerden fazlasını yapmayın. Yani duvara taşmayın.

Unutmayın ki küçük rulo, duvara uygulanmaz. Bu nedenle kalorifer, priz ve kapı yanları gibi yerleri bu küçük rulolarla boyayın. Geri kalanları ise büyük ruloyla yapın. Çünkü küçük rulo, kolay iz bırakan bir boyadır. Kalorifer arkası, her ne kadar boyama esnasında en çok ihmal edilen noktalardan biri olsa da boyama işleminin kusursuz olması için kalorifer arkalarının da iyi bir şekilde elden geçirilmesi gerekir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.