Kapı Kenarları Nasıl Boyanır?

Kapı kenarları nasıl boyanır? Kapı kenarlarını nasıl boyamak gerekir? Daha önceki yazılarımızda boyalarla ve mekanların nasıl boyanması gerektiğiyle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca kapı kenarlarının nasıl boyanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Kapı Kenarları Nasıl Boyanır?

Evinizi boyarken en çok dikkat etmeniz gereken yerlerden biri kapı kenarlarıdır. Kapı kenarlarını boyamak için öncelikle kapınızı boyadan korumanız gerekir. Bu nedenle kapı kenarlarına kağıt bant uygulamanız lazım. Kapı kenarının uzunluğuna bağlı olarak yarım santim ya da bir santim pay bırakın. Daha sonrasında ise bir tane fırça ve bir tane de küçük rulonuz olması gerekiyor. Duvarın yanındaki duvarı büyük ruloyla boyadıktan sonra fırçayla kapı yanlarını şerit şeklinde geçin. Yukarıdan aşağıya yapın ancak kesinlikle sağ-sol hamlelerinde bulunmayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra fırçanın izlerini kapatmak için elinize küçük ruloyu alın ve yukarıdan aşağıya doğru ruloyu sürün. Daha sonrasında ise büyük ruloyla yan tarafların kısaca üzerinden geçin.

Yukarıda açıkça görüldüğü üzere kırmızı ile belirttiğim yerleri yani kapının diplerini fırçayla (ne kadar ince olursa o kadar iyi) boyadıktan sonra hemen yanlarını bir karış ölçüsünde olacak şekilde küçük ruloyla boyayın. En sonunda ise büyük ruloyla yanları ve üstleri boyayın. Ancak kesinlikle bant çekmeyi unutmayın, hatta kapı kolunu da bantlayabilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var ki ekipmanlarınızın fazla kullanılmamış hatta mümkünse sıfır olması gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.