Mutfak Nasıl Boyanır? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mutfak nasıl boyanır? Nelere dikkat etmek gerekir? Daha önceki yazılarımızda boya ve dekorasyonla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca mutfağın nasıl boyanacağından söz edeceğiz.

Mutfak Nasıl Boyanır?

Boya yaparken en çok zorlanacağınız alanlardan biri mutfaktır. Çünkü mutfakta detay gerektiren birçok bölüm olmakla beraber buna bağlı olarak çok sık fırça değiştirmeniz gerekir. Köşelere, örneğin büyük rulonun giremediği yerlere küçük ruloyla ya da fırçayla yapmalısınız.

Kombi Kenarlarına Dikkat

Eğer mutfakta kombi varsa, kombinin etrafını mavi naylon örtüyle kaplayın. Bu sayede tavanı ya da duvarı boyarken üzerine boya sıçramamış olur. Öte yandan kombinin kenarlarına bant çekmeyi unutmayın. Çektikten sonra küçük ruloyla aşağı yukarı rahatça boyayabilirsiniz.

Mutfak Dolabını Kapatın

Boya yaparken özellikle tavanı boyarken mutfak dolabının üstünü tezgahı da kapatacak şekilde örtün. Bunu beyaz hışır örtü ya da mavi kalın örtü ile yapabilirsiniz.

Yerlere Mavi Örtü Serin

Öte yandan diğer odalara da yaptığınız gibi mutfağın altına da mavi kalın örtü sermenizde fayda vardır. Bu sayede gerek duvarları gerekse tavanı boyarken yere boya sıçratmamış olacaksınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.