Banyo Nasıl Boyanır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo nasıl boyanır, banyoyu boyarken nelere dikkat etmek gerekir? Daha önceki yazılarımızda boyayla veya dekorasyonla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca banyonun nasıl boyanacağından söz edeceğiz.

Banyo Nasıl Boyanır?

Evinizi boyarken en rahat edeceğiniz yerlerden biri banyodur. Çünkü altına örtü sermezsiniz, pencere ya da detay gerektiren bölümler yoktur. Eğer banyoda fayans varsa, tavanla birleştiği yere kağıt bant çekmeniz gerekir. Çünkü tavanı boyarken tavan boyası fayanslara yapışabilir. Evet fayansa yapışan boya çok rahat çıksa da iki iş yapmamak adına tavanla fayansın birleştiği yere kağıt bant çekin. Tavanın diplerini yaparken bu sayede rahat hareket etmiş olursunuz.

Öte yandan banyoyu boyarken zemine hışır örtü ya da mavi örtü sermenize gerek yoktur. Eğer dökülen boyalar olursa bir tane ıslak bezle yere düşenleri silebilirsiniz. Çünkü duvarlar boyanmadığı için sadece tavandan akan boyalar, eğer daha önce tecrübeniz varsa görece daha az olacaktır. Bu nedenle alta örtü sermenize gerek yoktur.

Eğer banyoda fayans yoksa banyoyu tek renk yapabilirsiniz. Yani tavan boyası ile de banyoyu boyayabilirsiniz. Ancak bu rengin beyaz olduğu durumda geçerlidir. Eğer banyoda renk değişikliği yapmak istiyorsanız tavanla duvarın birleştiği yere ruloyla çok yaklaşmamanız gerekir. Ufak bir yakınlık payı bırakın daha sonra da fırçayla şerit çeke çeke kesmeleri yaparak boyama işlemini tamamlayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.