Duvar Kağıdı Silinir mi?

Duvar kağıdı silinir mi? Duvar kağıdını silmek doğru mu? Daha önceki yazılarımızda dekorasyonla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca duvar kağıdının silinip silinmeyeceğinden söz edeceğiz.

Duvar Kağıdı Silinir mi?

Evet, duvar kağıdı silinebilir özellikte kağıtlardır. Yemek lekeleri, kalem çizikleri, parmak izleri, karartılar, benekler vs. duvar kağıdı üzerindeki herhangi bir leke ıslak mendille ya da ıslak bir bezle silinebilir. Ancak yüzeyi temizlerken aşındırmamaya dikkat edin. Duvar kağıtları her ne kadar sıradan kağıtlardan daha dayanaklı olsa da zamanla siline siline aşınabilir. Bu da duvarda çirkin bir görüntünün oluşmasına neden olur. Bu yüzden lekelenmelere karşı duvar kağıdını silebilirsiniz ancak bunun tek şartı fazla derinlemesine temizlememek.

Bunun dışında deterjan, çamaşır suyu gibi temizlik maddelerini de çok fazla kullanmayın. Duvar kağıdı, daha çok ıslak mendil ve ıslak bezle silinir. Elinizde aynı desende duvar kağıdı varsa, zedelenen yerler olması halinde yerine kullanabilirsiniz. Ancak bunu yaparken de desenlerin birbirine denek gelmesine dikkat edin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.