Duvar Kağıdı Üzerine Boya Sürülür mü?

Duvar kağıdı üzerine boya sürülür mü? Duvar kağıdı üzerine boya sürmek olur mu? Daha önceki yazılarımızda dekorasyonla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca duvar kağıdı üzerine boya yapılıp yapılmayacağından söz edeceğiz.

Duvar Kağıdı Üzerine Boya Sürülür mü?

Öncelikle duvar kağıdı üzerine boya sürülebilir, bu mümkündür ancak çok sağlıklı bir sonuç alınmaz. Eğer duvar kağıdı üzerine astar çeker ve birkaç kaç boya sürerseniz duvar kağıdı hiç yokmuş gibi olur ve altta belli olmaz. Fakat bu, boya tabakasının kalınlaşmasını, duvar kağıdının olası sökülmesi ise ileride daha büyük problemleri ortaya çıkaracağı için en iyisi ve en temizi duvar kağıdını sökmek ve duvarın doğrudan üzerine boya sürmektir. Bu sayede boya, daha sağlam olacaktır.

Eğer yağlı boya yapacaksanız, duvar kağıdı üzerine doğrudan sürülebilir. Tabi ki astar çekmek kaydıyla. Çünkü yağlı boyanın kapatıcılığı silikonlu veya plastik boyalara karşı hayli fazladır. Bu yüzden küçük bir bölüm ya da odada duvar kağıdı üzerine doğrudan boya sürmek istiyorsanız yağlı boyayı deneyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.