Tuvalet Nasıl Boyanır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Tuvalet nasıl boyanır? Tuvaleti boyarken nelere dikkat etmek gerekir? Daha önceki yazılarımızda hangi odaların nasıl boyanması gerektiğine ilişkin çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca tuvaletin nasıl boyanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Tuvalet Nasıl Boyanır?

Evinizi boyarken en rahat boyayacağınız yer tuvalet ve banyodur. Çünkü bu bölgelerde detay bir işlem yoktur. Ya da varsa bile salon ya da koridor gibi yerlere göre daha azdır. Tuvaleti boyarken ilk olarak fayansın olup olmaması konusuna dikkat edin. Eğer tuvalet, tamamen fayanslı ise fayansla tavanın bileştiği yere bir bant çekin. Şerit şeklinde fayans olan yerleri çevreleyin. Sonrasında tavan boyasını alın ve rahat bir şekilde boyayın ancak bandın olduğu yere çok fazla yanaşmayın. Eğer imkanınız varsa bu yerleri küçük ruloyla yapın.

Eğer tuvalette fayans yoksa işimiz biraz daha zor. Böyle bir durumda banyonun rengi ile tavanın rengi birse işiniz biraz daha rahat. Eğer aynı renk olmayacaksa tavana pek fazla yanaşmayın. Duvarı boyayıp tavana yakın yere pay bıraktıktan sonra bir merdivenin üzerine çıkın ve elinize bir fırça alarak pay bıraktığınız yerleri ince işçilikle boyayın. Eğer böyle yapmaz ve direkt ruloyla yapmaya çalışırsanız duvarla tavan rengi birbirine karışır ve renk farkı ortaya çıkar.

Bir diğer yandan tuvaleti boyarken alta örtü sermenize gerek yoktur. Örtü sermek yerine elinize bir ıslak bez alın ve dökülen yerleri bununla silin. Veya boya yere düştükten hemen sonra üzerine su tutun. Bu sayede boyanın zemine yapışmamasını sağlamış olursunuz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.