Tavan Neden Beyaza Boyanır?

Tavan neden beyaza boyanır? Tavan neden açık renge boyanır? Daha önceki yazılarımızda dekorasyonla ve boya ile ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca tavanın neden beyaza boyandığından söz edeceğiz.

Tavan Neden Beyaza Boyanır?

Beyaz rengin en önemli tercih nedenleri kontrast sağlaması, kirliliği göstermesi, mekanı ferah ve aydın göstermesi, dekorasyon ürünleriyle uyum sağlamasının kolay olmasıdır. Bu gibi nedenlerden ötürü beyaz renk tercih edilmektedir. Ancak teknik olarak beyaz renk dışında tavan başka herhangi bir renge boyanabilir. Bunun için belirli bir kıstas ve engel yoktur.

Koyu renk tavan boyaları, mekanı kapalı ve kasvetli bir hale getirmektedir. Genelde siyah veya koyu bir renk proje odaları için kullanılmaktadır. Örneğin bir çekim stüdyosu için tavan siyah boyaya boyanabilir. Ya da mavi bir tavan boyası sürerseniz mekanı da ona göre ayarlamanız gerekir. Ancak beyaz tavan boyası uygulandığında mekanın tasarlanması veya dekoratif parçaların yerleştirilmesi daha kolay olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.