Silikonlu Boya Islak Mendille Silinir mi?

Silikonlu boya ıslak mendille silinir mi, silikonlu boyayı ıslak mendille silmek boyaya zarar verir mi? Bu yazımızda sizlere kısaca silikonlu boyaların ıslak mendille silinip silinemeyeceğinden söz edeceğiz.

Silikonlu Boya Islak Mendille Silinir mi?

Silikonlu boyalar, silinebilir olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle silikonlu boyaları ıslak mendille yumuşak şekilde silebilirsiniz. Sert ve derinden yapılan silme işlemleri boyaya ve duvara zarar verebilir. Bu nedenle çok baskı uygulamadan, hafif ve yumuşak bir şekilde mendili zemine uygulayın. Islak mendili ilk başta duvara sürdüğünüzde içindeki sıvıyı duvara yayın ve böylece ıslak mendilin içindeki alkollü çözeltinin küçük bir noktaya zarar vermesinin önüne geçebilirsiniz.

Silikonlu boyalar, plastik boyalardan farklı olarak silinebilirdir. Yani, gerekli özeni ve temizliği gösterdiğinizde boyanızın ömrü oldukça uzun sürecektir. Sadece ıslak mendille de değil ıslak bir bezle de bu silme işlemini yapabilirsiniz. Plastik boya, içerdiği bileşenler nedeniyle silmeye müsait değildir ve silmeye çalıştığınızda hem duvara hem de boyaya zarar verebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.