Plastik Boya Islak Mendille Silinir mi?

Plastik boya ıslak mendille silinir mi? Plastik boyayı ıslak mendille silmek zararlı mı? Daha önceki yazılarımızda plastik boyalarla ilgili çeşitli konularda detayları sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca plastik boyanın ıslak mendille silinip silinmediğinden söz edeceğiz.

Plastik Boya Islak Mendille Silinir mi?

Plastik boyalar, silinebilir silikonlu boyalardan farklı olarak boya yapılan zeminin üzerini kaplar ve yapışkan bir örtü gibi duvarı kaplar. Bu nedenle plastik boya yapılan bir duvarı ıslak mendille silmek, boyaya ve duvara zarar verir. Silikonlu boyalar, duvarın ıslak mendille ya da ıslak bir bezle silinebilmesi için tasarlanmıştır. Piyasada plastik boyalar daha ucuz olduğundan sık tercih edilse de silikonlu boyalar hem daha uzun ömürlü hem de silinebilmesi kolay olduğu için pratiktir. Evinizi boyamak istediğiniz zaman bizim tavsiyemiz plastik boya yerine silikonlu boyayı tercih etmenizdir.

Ancak bu noktada da silikonlu boyaların markaları da önem taşımaktadır. Nitekim ucuz ve sıradan silikonlu boyaların da plastik boyalardan farkı yoktur. Bu çerçevede silinebilir su bazlı silikonlu boyaların daha uygun ve kalitelisini bulmaya çalışın. İyi bakıldığında ve temiz tutulduğunda silikonlu boyalar 10 yıla kadar dayanabilir.

Uygun fiyata kaliteli hizmet almak istiyorsanız silikonlu boya ve alternatiflerimiz ile Sincan Dekorasyon’dan yardım alabilirsiniz. Değerli müşterilerimiz için Instagram ve Whatsapp kanalları üzerinden de hizmetlerimizde devam ediyoruz. Bizi hemen arayın, fiyat teklifi ve detaylı bilgiler alın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.