Pencere Kenarları Nasıl Boyanır?

Pencere kenarları nasıl boyanır, pencere kenarlarının nasıl boyanması gerekir? Daha önceki ev bölümlerinin nasıl boyanması gerektiği ile ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca pencere kenarlarının nasıl boyanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Pencere Kenarları Nasıl Boyanır?

Pencere kenarlarını boyamak için öncelikle bir tane kağıt bant alın. Bu kağıt bant ile pencerenin duvara denk geldiği bölümleri bantlayın. Pencerenin kenarları genelde dar olduğu için bandı ikiye bölmeniz de gerekebilir. Bütün kenarları bantlayıp pencerenin zarar görmeyeceği şekilde kapattıktan sonra boyama işlemine geçebilirsiniz.

İlk iş olarak fırçayla dipleri yukarı aşağı yönlü olarak boyayın ancak yatay olarak boyamayın. Sonrasında küçük ruloyla beraber yanlarını yine aşağı doğru boyayın. Unutmadan, küçük rulodan kastımız alttaki görselde yer alan rulodur. Sonrasında duvara taşan kısımları da yine küçük ruloyla boyamanız gerekir. Çünkü iç tarafı küçük ruloyla yaparken duvara taşan boya akıntılarını büyük rulo kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak küpeşteye dökülen boya için de önlem almanız gerekir. Nitekim küpeşteye dökülen boyalar eğer kurursa çıkarmanız uzun sürebilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.