Kaynaksız Plastik Boru Birleştirme Olur mu?

Kaynaksız plastik boru birleştirme nasıl yapılır, kaynaksız plastik boru birleştirilir mi? Evlerin tesisatında son zamanlarda plastik borular sıkça kullanılmaya başlandı. Hatta demir veya bakır boru tesisatları da yerlerini plastik tesisata bırakmış durumda.

Kaynaksız Plastik Boru Birleştirme Olur mu?

Fazla uzatmadan olmaz diye cevaplayalım. Plastik borular, belirli bir ısıya maruz kaldıktan sonra birleşme uçlarından birbirlerine eklemlenir. Bu sayede iki plastik boru birbirlerine sorunsuz olarak birleşir. Ancak kaynaksız bunu yapmak mümkün değildir. Zaman zaman çakmak ya da başka bir ısıtıcı ile boruları birleştirmek mümkün olsa da bu birleştirme işlemi çoğu zaman sağlıksız ve işlevsiz olur. Böyle bir işlem, kişinin başını daha sonra tekrar ağrıtabilir. Bu nedenle kaynaksız plastik boru birleştirmeyi önermeyiz.

Plastik kaynak makinelerinin iki ucunda genişlikleri farklı iki bağlantı yeri bulunur. İki plastik boruyu makinenin sağında ve solunda bulunan yerlere yapıştırdıktan ve boruları 1 dakika beklettikten sonra birbirlerine yapıştırabilirsiniz. Plastik kaynak makineleri, son derece yüksek ısı ve enerjiyle çalışmaktadır. Bu nedenle makinenin kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.