Kartonpiyer Boyanır mı? Nasıl Boyanır?

Kartonpiyer boyanır mı, nasıl boyanır? Daha önceki yazılarımızda kartonpiyerle ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca kartonpiyerin boyanıp boyanmayacağından söz edeceğiz.

Kartonpiyer Boyanır mı?

Evet, kartonpiyer herhangi bir renge boyanabilir. Bunun için herhangi bir mani, engel yoktur. Ancak özel durumları belirtmemiz gerekebilir. Öncelikle kartonpiyer, genellikle tavanla beraber boyanır. Yani rengi beyaz olur. Kesmesi tavanla beraber yapılır ve bu nedenle duvara beyaz boyanın taşması bir sorun teşkil etmez. Eğer kartonpiyeri boyamayı istiyorsanız kesmeleri daha hassas yapmanız gerekir. Çünkü kartonpiyerin üzerine boya süreceğiniz zaman tavan boyasını kapatmak biraz zamanınızı alabilir. Bu nedenle önce ne yapacağınıza karar vermeniz gerekecektir.

Sonrasında, eğer boyamayı düşünüyorsanız kartonpiyerin hepsinin boyanmaması gerektiğini belirtmek gerekir. Kartonpiyerin boyanacak kısmı, ortasındaki şerittir. Boyama yapılacak yer, bu şerit benzeri yer olduğu için aşağısına veya yukarısına taşmaktan kaçının. Çünkü burada yapacağınız hatayı düzeltmek zaman alabilir. Öte yandan kartonpiyeri boyamak için kıl fırçalardan yararlanın ve yavaş bir şekilde boyayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.