Duvar ve Tavan Aynı Renk Olur mu?

Duvarla tavan rengi aynı olur mu? Duvarla tavan renginin aynı olması kötü müdür? Daha önceki yazılarımızda boya ve dekorasyonla ilgili çeşitli merak edilen soruların yanıtlarını burada paylaşmıştık. Bu yazımızda ise duvar ve tavan renginin aynı renk olup olamayacağından söz edeceğiz.

Duvar ve Tavan Aynı Renk Olur mu?

Öncelikle sorumuzun cevabı evet. Duvarla tavan aynı renk olur. Eğer şık bir dekorla desteklerseniz tavan rengi ile duvar rengini aynı yapabilirsiniz ancak oda veya odaların karakteristik, bir tarzı yansıtan ya da dekorla desteklenmiş bir yapısının olması gerekir. Örneğin tavanı ve duvarı gök mavisi rengine boyarsanız odanın çok güneş ışığı alan, bol pencereli bir yer olması gerekir. Bunun yanında evdeki eşyalarında gök mavisi rengine yakın örneğin beyaz ve tonlarında olması gerekir.

Öte yandan tavan rengini beyaz varsaydığımızda duvar renginin de (tabi burada beyaz rengin renk kodlarının da büyük önemi var. Biz bu noktada 000 beyaz yani tonsuz sade beyaz rengini baz alacağız) beyaz olması gerekmektedir. Ki bu birçok evde olan bir renk uygulamasıdır. Ancak genelde tavan sade beyaz iken duvarlar kırık beyaz veya fil dişi, bej, açık deve tüyü gibi renklerle boyanır. Bu iki uygulama da tamamen sizlerin keyfine ve isteğine göredir. Ustalar siz nasıl ve ne şekilde isterseniz ona göre rengi ayarlar ve boyaya başlarlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.