Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Duvar kağıdı nasıl sökülür, duvar kağıdını sökmek için ne yapmalı? Daha önceki yazılarımızda dekorasyonla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca duvar kağıdının nasıl sökülmesi gerektiğinden söz edeceğiz.

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Öncelikle duvar kağıdını ıslatmanız gerekir. Duvar kağıdı, uzun süre duvarda kaldığı için adeta duvara işlemiş gibidir. Bu nedenle yüzeyini hafif bir şekilde nemlendirmek, üzerine su dökmek gerekir. Ancak çok fazla su atmanız zararlı olabilir. Sonrasında duvar kağıdını en alttan başlayarak kaldırmaya başlayın. Elinizde küçük ıspatula varsa kaldırdığınız yerin altında kazıya kazıya yukarı doğru çıkın. Bu sayede temiz bir şekilde duvar kağıdını kazımış olacaksınız.

Ancak duvar kağıdını kazırken duvarda zedelenmeler oluyorsa duvara biraz daha su atın. Buna rağmen duvarda sökülmeler ya da alçı gerektirecek işlemler oluyorsa maket bıçağını kullanarak o bölgeyi duvardan temizleyin. Duvar kağıdını söktükten sonra duvarda alçı gerektirecek işlemler olabilir. Bu nedenle yanınızda bir alçı bulundurun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.