Çelik Kapı Kenarları Nasıl Boyanır?

Çelik kapı kenarları nasıl boyanır, çelik kapı kenarlarının nasıl boyanması gerekir? Daha önceki yazılarımızda boyalarla ve mekanların nasıl boyanması gerektiği ile ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca çelik kapının nasıl boyanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Çelik Kapı Kenarları Nasıl Boyanır?

Çelik kapılar, evdeki en hassas yerlerden biridir ve bu nedenden dolayı boyama esnasında özellikle dikkat edilmesi gerekir. Boya, çelik kapının üzerine değdiğinde veya bulaştığında çıkması bazen çok zor olabilir. Bu gibi sebeplerden ötürü çelik kapıyı boyamadan önce etrafında mutlaka kağıt bant çekmek gerekir. Kağıt bandı çelik kapının üst, sağ ve soluna çektikten sonra boyamaya geçebilirsiniz. İlk olarak çelik kapının duvarla temas ettiği yeri fırçayla boyayın, burası detay isteyen bir yer olduğundan dolayı ne kadar küçük fırçanız varsa o kadar iyidir. Sonrasında küçük ruloyu elinize alın ve fırçayla boyadığınız yerin yanlarını duvara fazlaca taşmadan boyayın.

Unutmayın ki hem fırçalar hem de küçük rulolar duvarda iz bırakır. Bu nedenden ötürü bu ikisini ne kadar küçük alanlarda kullanırsanız o kadar iyidir.

Sonrasında ise fırça ve küçük rulonun duvarda bıraktığı izleri büyük ruloyu kullanarak kapatın. Eğer çelik kapınız fazla yeniyse ve boyanın dökülmesini kesinlikle istemiyorsanız üzerine naylon poşet de çekebilirsiniz. Bu sayede çelik kapıya hiçbir surette boya sıçramamış olur. Kısacası çelik kapı boyanır sorusunun cevabı bu şekilde. Şimdiden kolay gelsin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.