Boyada Fırça İzi Nasıl Geçer? Fırça İzi Nasıl Yok Edilir?

Boyada fırça izi nasıl geçer, fırça izi nasıl yok edilir? Daha önceki yazılarımızda boyalarla ve fırçalarla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca boyada fırça izinin nasıl geçeceğinden söz edeceğiz.

Boyada Fırça İzi Nasıl Geçer? Fırça İzi Nasıl Yok Edilir?

Öncelikle fırçanın duvarda kullanılacağı alanlar oldukça dardır. Genelde büyük ve küçük rulolarla duvarların boyanması gerekir. Ancak ruloların ulaşamadığı ya da büyük geldiği yerlerde fırçaları kullanmak lazım. Çünkü fırça, rulolardan daha çok iz bırakmaktadır. Bu nedenle fırça izinin kapanması da daha çok meşakkatli olmaktadır. Örneğin pencere kenarlarını, küpeşte altlarını, tırtıklı yerleri, tavana yakın yerleri fırçayla boyamanız gerekir.

Fırça izinin geçmesi için fırçayı sürdüğünüz yerin tam tersine doğu hareket ettirin. Fırçamın yüzünü sık değiştirmeyin. Bir bölgeyi fırça ile boyuyorsanız sadece bir yüzü ile boyayın. Daha sonra tersi ile boyama işlemine geçin. Eğer boya yapacağınız alan daha büyükse fırçayla yaptığınız yerlerin altlarını küçük ya da büyük ruloyla boyayarak altta kalan izleri yok edebilirsiniz. Fırçanın tamamını boya kovasına batırmayın. 3’te 1’i oranla fırçayı boya kutusuna batırın. Sonra azar azar işlem uygulayacağınız yerlere geçin. Bir alan bitmeden diğerine geçmeyin.

Örneğin kapı kenarlarını boyuyorsanız fırçayla detay dip bir boyama işlemi yaptıktan sonra ruloyu ağzı kapıya gelecek şekilde aşağı-yukarı hareket ettirin. Bu sayede fırçanın bıraktığı izleri ortadan kaldırmış olacaksınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.