Boya Yaparken Naylon Örtü Nasıl Serilir?

Boya yaparken naylon örtü nasıl serilir? Daha önceki yazılarımızda evde boya yapmayla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca boya yaparken naylon örtünün nasıl serileceğinden söz edeceğiz.

Boya Yaparken Naylon Örtü Nasıl Serilir?

Öncelikle boyama yaparken zemine sereceğiniz örtünün rengi mavi olmalıdır. Hırdavatçıdan mavi kalın yer örtüsü istemelisiniz. Beyaz hışır örtü, eşyalı evlerde mobilyaların üzerine serilir. Mavi örtüyü açmadan katlanmış haliyle odanın uzun kenarına doğru boylu boyuna uzatın. Örneğin üç metre 20 cm gelmişse fazla uzatmadan ve pay bırakmadan kesin. Daha sonra örtüyü açın ve süpürgeliklere sıfır gelecek şekilde ayarlayın. Eğer yetmemişse yeniden yetmeyen yere göre bir parça kesin. Ancak kenarların tam oturması gerekir. Daha sonra kağıt bandı elinize alın ve süpürgeliklere tutturacak şekilde mavi örtüyü bantlayın. Evin dört köşesini böylece dolanın ve örtülü yer olmayacak şekilde etrafı kontrol edin.

Örtüyü kaldırırken dikkat etmeniz gereken nokta bandın süpürgeliğin dokusunu zedelemesidir. Bu nedenle örtüyü ve bandı yavaş yavaş kaldırın. Gerekirse bir tane maket bıçağı allın ve bütün köşeleri dolanarak örtüyü kaldırın. Boya yaparken örtü hijyen açısından önemlidir. Örtü kullanmadan yapılan boyalarda evin her köşesinde boya izleri kalır. Üstelik bu izleri silmek, boyayı yapmaktan daha zordur. Bu nedenden ötürü, biraz zahmetli olsa da örtü kullanmaktan, eğer eviniz eşyalı ise beyaz hışır örtü kullanmaktan çekinmeyin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.