Alçı Olmayan Duvar Hangi Boya ile Boyanır?

Alçı olmayan duvar hangi boya ile boyanır, alçı olmayan duvara hangi boya yapmak gerekir? Daha önceki yazılarımızda boya ve alçılarla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca ”alçı olmayan duvar hangi boya ile boyanır” sorusundan söz edeceğiz.

Alçı Olmayan Duvar Hangi Boya ile Boyanır?

Alçı olmayan duvar herhangi bir boyayla boyanabilir. Bunun önünde herhangi bir engel yoktur. Alçısız duvarlar, su bazlı silikonlu boya, plastik boya ve yağlı boya ile boyanabilir. Buradaki en büyük engel, alçısız duvarların boyayı tam çıkartmamasıdır. Yani ne kadar boya sürseniz bile duvar, pürüzsüz görünmeyecektir. Bu nedenle akıllara alçı olmayan duvarların farklı bir boyayla boyanabileceği sorusu geliyor ancak yukarıda da değindiğimiz gibi alçı olmayan duvar, silikonlu ve plastik boyalarla boyanabilir.

Duvarların pütürlü ve tırtıklı olmasının engellemenin yolu birkaç kat boya sürmek değildir. Bu nedenle duvar üzerindeki tırtıkları ve pürüzleri engellemenin yolu duvarı alçılamaktır. Fazla boya sürmeniz çözüm değil sadece boyanın çabuk bitmesi anlamına gelecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.