Sutut Boya Nasıl Uygulanır?

Sutut nasıl uygulanır? Sutut boyalar, genellikle yüzme havuzu gibi suyla teması olan zeminlere uygulanır. Sutut boyaların amacı su izolasyonunu sağlamak ve zemindeki sızıntı ve akıntıyı engellemektir.

Sutut Nasıl Uygulanır?

1 Öncelikle zemini temizlemeniz ve pürüzlü ya da hasarlı yerleri onarmanız lazım. Bunun nedeni boyaya zarar vermemek ve boyanın kapatıcılığını artırmaktır. Boyanın güçlü bir tutuculuk sağlamasını istiyorsanız bir kat astar çekebilirsiniz. Böylece 2 ya da 3 kat daha güçlü bir uygulama yapmış olursunuz.

2 Boyama işi minimum 2 kat olmalıdır. İlk boyayı yaptıktan sonra en az 12 saat bekleyin, boya kuruduktan sonra ikinci katı çekin. İki kat arasındaki süre 24 saatten fazla olmamalıdır.

3 Öte yandan ilk katı yatay olarak sürdüyseniz ikinci katı dikey olarak sürün. Veya ilk katı dikey sürdüyseniz ikinci katı yatay sürün. Yani boyama işleminizi 90° yani çapraz olacak şekilde yapın.

Ayrıca elyaflı sutut boyalar kuru havalarda olacak şekilde, özellikle 5 ila 35 derece arasında olmalıdır. Sutut boyalar kapatıcılığı ve akıntı/sızıntıları engelleyici özelliği fazla olduğundan dolayı hata şansının daha az olduğu boyalardır. Bu nedenle boyama işleminde fazlaca dikkat etmeniz gerekmektedir. Sutut boyalarda marka ve boyanın türü, boyanın kalitesi üzerinde ciddi bir etkendir. İyi markalardan aldıktan sonra büyük ölçüde sorun yaşamazsınız.

Sutut boya konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız ve kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız Sincan Dekorasyon’u arayabilirsiniz. Hizmetlerimiz sadece Ankara il sınırları içerisinde geçerlidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.