10 kg Plastik Boya Kaç Metrekare Boyar?

10 kg plastik boya kaç metrekare boyar, 10 kilo plastik boyayla kaç metrekare yer boyanır? Daha önceki yazılarımızda boya ve dekorasyonla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda sizlere 10 kilo plastik boyayla ne kadar yer boyanır konusundan söz edeceğiz.

10 kg Plastik Boya Kaç Metrekare Boyar?

10 kilo plastik boyayla genelde 70-80 metrekare büyüklüğündeki bir evi ya da bu büyüklükteki oda ya da odaları boyayabilirsiniz. Ancak çeşitli etmenleri göz önünde bulundurmak lazımdır. Her şeyden önce boyanın rengi, markası, duvarın işleme tabi olup olmaması, astar çekilip çekilmediği gibi pek çok faktör boyanın yetip yetmeyeceğini belirleyebilir.

İlk olarak alttaki boyayla yeni uygulayacağınız boyanın rengi önemlidir. Örneğin alttaki boya yeşil, kırmızı, mavi, turuncu vb. koyu renklerse ve yeni boyayacağınız renk beyaz, bej ve türevleri ise önce astar çekmeniz gerekecektir. Öbür türlü boya, alttaki rengi kapatmayacaktır. İkinci olarak boyanın markası da bir o kadar önemlidir. Çok bilinmedik markalardan uzak durun. Üçüncü olarak ne çok az su katın ne de çok su ekleyin. Kararınca ekleyeceğiniz su, boyanın kalitesini önemli ölçüde etkileyecektir. Bunların yanı sıra fırça ve ruloların durumu da bu konuda önemlidir. Ucunu yemiş ya da bitmiş fırça ve ruloları kullanmak boyanın duvara tutunmasını zorlaştıracaktır. Yeni, paketinden taze açılmış ekipmanları tercih edin. Boya kutusuna isterseniz bir tane de süzgeç alın ve ruloyu temiz bir şekilde süzgeçten geçirin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.